×

КРИВИЙ РІГ, 9 СЕРПНЯ, 2018 – Маша Єфросініна вперше

у ролі Почесного Посла Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні відвідала Кривий Ріг. 

 

У ході свого візиту українська телеведуча та акторка Маша Єфросініна поспілкувалася із жінками кризового центру «З надією в майбутнє», познайомилася із фахівцями, які працюють із постраждалими, та дізналася про роботу ключових державних структур, що підтримують боротьбу із насильством у місті.

Це був непростий для мене візит. Він не схожий ні на що, де я брала участь раніше. Мені він дав розуміння проблеми насильства не з цифр статистики, а з можливості доторкнутися, подивитися в очі реальним жінкам, поговорити і почати приймати внутрішні рішення, як рухатися далі, щоб їм допомогти. Це був хороший старт, але попереду ще багато роботи - поділилася враженнями Почесний Посол Маша Єфросиніна.


Маша Єфросініна поспілкувалася із 30 жінками, які зіткнулися із ґендерно зумовленим насильством. Вони також взяли участь у майстер-класі з основ макіяжу та отримали секрети впевненості перед камерою від української фотографині, авторки проекту «Безстрашні», Лєри Польської. Цей захід став мотиваційною подією для жінок, допомогла їм поглянути на себе та своє життя по-іншому, розірвати коло насильства.

Я стукала в багато дверей. Я просила друзів і знайомих про допомогу. Але вони могли тільки вислухати і все. Але тут (у притулку – прим. Фонду) я відчула підтримку від людей, яким не байдуже, - поділилася враженнями клієнтка кризового центру Оксана.

На зустрічі із заступником мера Валентиною Бєрлін та керівниками різних державних структур, залучених у систему реагування на домашнє насильство, Маша Єфросініна відмітила інноваційність та амбіційність підходів до боротьби із насильством, що свідчить про надання цій проблемі необхідної уваги зі сторони державних структур.

Кривий Ріг недаремно був обраний для першої поїздки Маші Єфросініної у новому статусі. Дніпропетровська область є одним із 10 регіонів, де Фонд ООН у галузі народонаселення запустив роботу мобільних бригад соціально-психологічної допомоги та активно відкриває притулки спільно із місцевою владою, Міністерством соціальної політики і донорською підтримкою. Так, у самому Кривому Розі працює 2 мобільні бригади, а у червні 2018 року за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) Кризовий центр «З надією в майбутнє» відкрився у новому приміщенні, що дозволяє одночасно розмістити до 30 клієнток.


Захід пройшов у рамках масштабної програми Фонду ООН у галузі народонаселення «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», що реалізується у тісній співпраці з Міністерством соціальної політики та за фінансової підтримки уряду Великої Британії.

 

Довідка:

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері ґендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Більше про нашу роботу на сайті

Маша Єфросініна стала Почесним Послом Фонду ООН у галузі народонаселення у травні 2018 року.

600
0